Giełda klasyków – Samochody klasyczne i zabytkowe

1. Podmiot odpowiedzialny i prawa użytkownika

Podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystanie danych osobowych w rozumieniu federalnej ustawy o ochronie danych jest Chemax. Jako podmiot odpowiedzialny spółka Chemax dostępna jest pod adresem:

Chemax Sp z o.o. Sp. Komandytowa
z siedzibą w Warszawie 00-030,
Pl. Powstancow Warszawy 2
KRS 0000534084
NIP 5252603290
REGON 360345792

Użytkownik ma ciągłą i darmową możliwość nieodpłatnego uzyskania swoich danych, które są u nas zapisane, a także skorzstać ze swojego prawa do korekt, blokad i usunięcia swoich danych. W tym celu należy skorzystać z powyższych danych kontaktowych.

Dane osobowe przekazywane nam przez Klientów przetwarzamy w sposób zgodny z zakresem udzielonego przez Klientów zezwolenia oraz wymogami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Dane osobowe Klientów przechowujemy na serwerach zapewniających ich pełne bezpieczeństwo. Dostęp do bazy danych posiadają jedynie uprawnieni pracownicy Sklepu.

Trawer sc nie przekazuje, nie sprzedaje ani nie użycza zgromadzonych danych osobowych Klientów osobom trzecim, chyba że dzieje się to za wyraźną zgodą lub na życzenie Klienta albo na żądanie uprawnionych na podstawie prawa organów państwa w związku z toczącymi się postępowaniami.

2. Konto klienta

Konto klienta, to zabezpieczony hasłem, zarejestrowany na naszej stronie zbiór danych, udzielonych przez klienta. Użytkownik może te dane samodzielnie zmieniać i usuwać. Funkcją konta jest między innymi ułatwienie i przyśpieszenie składania zamówień oraz dostęp do już zrealizowanych.

2.1 Utworzenie konta klienta

Podczas rejestracji konta klienta należy obowiązkowo podać następujące dane (informacje wymagane): 

- adres e-mail

- hasło

- zgoda przetwarzanie danych osobowych

Adres do faktury i adres dostawy należy podać dopiero wówczas, gdy zostanie złożone zamówienie. W celu realizacji zamówienia potrzebne nam jest prawidłowe imię i nazwisko, dane adresowe i dane dotyczące płatności. Numer telefonu podany przy składaniu zamówienia może zostać wykorzystany tylko i wyłącznie w przypadku problemu z realizacją zamówienia. Adres e-mail użytkownika jest nam potrzebny, abyśmy mogli potwierdzić wpłynięcie zamówienia i jego wysłanie, a także ogólnie w celu komunikacji z użytkownikiem. Ponadto adres e-mail użytkownika wykorzystujemy do identyfikacji (jako nazwa przy logowaniu), gdy użytkownik loguje się na swoim koncie klienta.

2.2 Gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystanie danych osobowych użytkownika

Dane gromadzimy, zapisujemy oraz przetwarzamy w ramach obsługi procesu zakupowego włącznie z ewentualnymi rękojmiami, na potrzeby administracyjne oraz do celów marketingowych. Dane osobowe są przekazywane osobą trzecim jedynie w celu realizacji usługi i sprzedaży. Do tych firm należą współpracujące z nami firmy spedycyjne, banki oraz bramki płatności. Dane te przez firmy trzecie mogą wykorzystać jedynie w celu realizacji zamówienia.

3 Newsletter

Do wysyłki newslettera wykorzystujemy podany przez użytkownika adres e-mail. Wymagane jest tutaj potwierdzenie użytkownika polegające na wyrażeniu przez niego, jako właściciela adresu e-mail, zgody na otrzymywanie newslettera.

Jeżeli użytkownik chciałby zrezygnować z newslettera, może w każdej chwili anulować swoją zgodę bez ponoszenia kosztów poprzez bezpośredni kontakt z nami, lub kliknięcie linku usuwającego z listy mailingowej, który znajduje się w każdym z przesyłanych maili typu newsletter.

3.1 Reklamy display’owe

Dane zbierane dzięki kodom śledzącym oraz plikom cookie, między innymi Google AdSesne, Google AdWords i Facebook Pixel podczas wizyty wykorzystujemy aby wyświetlać tzw. reklamę display’ową. Są to ogłoszenia reklamowe wyświetlane na stronach trzecich. Celem naszego działania jest stworzenie odpowiedniej oferty reklamowej, atrakcyjnej dla użytkownika. Wykorzystujemy między innymi retargeting. W tego typu reklamy wykorzystywane są wyłącznie dane pseudonimizowane; bezpośrednie informacje o użytkowniku (np. nazwisko lub adres e-mail) nie są zapisywane w plikach cookie.